Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
AKTUALNOŚCI
UFC Fight Night 86 w Chorwacji

Blachowicz

 

Błachowicz dla którego WILK SPORT TEAM opracowuje trening siły mięśniowej zwycięża z Pokrajca na pełnym dystansie.

 

Również Jan Błachowicz zaliczył udany występ podczas UFC Fight Night 86: dos Santos vs. Rothwell w Zagrzebiu. Polak zwyciężył na pełnym dystansie Chorwata, Igora Pokrajca. 

 

Walka rozpoczęła się bardzo dynamicznie. Obaj fighterzy ruszyli na siebie wymieniając ciężkie razy. Błachowicz pierwszy odpuścił pojedynek w stójce, zanurkował pod ciosami rywala i obalił go na ziemię. W parterze Polak pracował z góry, punktował krótkimi ciosami i starał się przejść gardę oponenta. Gdy w połowie odsłony Pokrajac spróbował wstać, Janek poszedł za ruchem i zaszedł za jego plecy – nie udało mu się jednak utrzymać i chwilę później znalazł się w tarapatach. Na nic zdały się próby wyjścia z parteru oraz (jedna) zapięcia balachy, Błachowicz nie zdołał wydostać się spod rywala aż do końcowego gongu.

 

Druga odsłona była najbardziej emocjonująca. Po pierwszych kilkudziesięciu sekundach, w których to Igor próbował przenieść pojedynek na ziemię, walka rozgorzała na dobre. Pokrajac zaatakował Błachwowicza mocnymi sierpami, a ten odpłacił mu pięknym za nadobne! Polak zranił rywala mocnym podbródkowym – i dalej ranił go serią kolejnych ciosów. Chorwat nie ugiął się jednak, odpowiadał ciosem za cios aż starcie uspokoiło się w klinczu pod siatką.

 

W trzeciej odsłonie obaj zawodnicy byli już wyraźnie zmęczeni. W połowie odsłony rodak przewrócił przeciwnika za obie nogi, a na ziemi, spokojnie kontrolował go z góry, w ten sposób dowożąc pojedynek do końca. Po ostatnim gongu sędziwie nie mieli wątpliwości, że to zawodnik znad Wisły wygrał batalię.

 

Błachowicz (MMA 19-5, 2. w rankingu MMAROCKS) do największej organizacji świata dostał się w 2014 roku, będąc spora nadzieją polskich kibiców. Niestety mistrz KSW nie do końca spełnił pokładane w nim nadziej, gdyś po świetnym debiucie (KO na Ilirze Latifim) jego kolejne pojedynki były zwyczajnie słabe – przegrane z Jimim Manuwą i Corey’em Andersonem. Po pojedynku z tym ostatnim (sierpień 2015) “Cieszyński Książe” postanowił odpocząć od MMA by odzyskać motywację i chęć do kolejnych walk na najwyższym poziomie.

 

Pokrajac (MMA 28-13) to prawdziwy weteran chorwackiej sceny MMA. W swej karierze toczył boje dla wielu organizacji, m.in. dla Konfrontacji Sztuk Walki. Z UFC rozstał się w 2014 roku po serii czterech porażek (i jednym no contest), walka z Błachowiczem była jego powrotem do organizacji Dany White’a.

 

Wszystkie walki z karty głównej największej organizacji MMA na świecie oraz najnowszy sezon The Ultimate Fighter z Joanną Jędrzejczyk, w jednym miejscu. Oglądaj UFC na żywo tylko na antenie Extreme Sports Channel.

 

Artykuł pobrany z http://www.mmarocks.pl/jan-blachowicz/blachowicz-wygrywa-bojke-pod-siatka-i-zwycieza-pokrajca-na-pelnym-dystansie

 WSTECZ  • Kamil Stoch dla którego WILK SPORT TEAM opracowuje trening siły mięśniowej zdobywa złoto Olimpijskie!!!
  • WILK SPORT TEAM wspólnie z Kadrą Włoską Skoki Narciarskie
  • Medal dla Polskiej Drużyny Skoków Narciarski z udziałem WILK SPORT TEAM
  • Efektowny nokaut Tybury na gali UFC Fight Night 92 w Salt Lake City