Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
AKTUALNOŚCI
KSW18: Niko Puhakka vs. Artur Sowiński o międzynarodowy pas mistrza KSW

Pierwszy w historii Federacji KSW pojedynek o międzynarodowy pas wagi lekkiej. W Płocku na KSW 18 zmierzy się dwóch doskonale znanych polskim fanom zawodników, Fin Niko Puhakka i reprezentant Polski Artur Sowiński. Ponownie za przygotowanie fizyczne do tej walki Artura Sowińskiego odpowiadać będzie WILK SPORT TEAM.

Ten jakże długo wyczekiwany przez kibiców pojedynek wreszcie dojdzie do skutku. Walka obu wojowników została zakontraktowana na trzy pięciominutowe rundy, a limit wagowy to siedemdziesiąt kilogramów.

Sowiński, zawodnik Silesian Cage Club Katowice i podopieczny Tomasza Brondera od dłuższego czasu miał chrapkę na pojedynek o pas Federacji KSW. Wygrał z Paul’em Reed’em, pokonał Cengiza Danę i znokautował weterana UFC, Macieja Irokeza. Spektakularne, niespodziewane, wręcz sensacyjne zwycięstwo nad tym ostatni przekonało włodarzy największej organizacji MMA w Europie, że popularnemu „Kornikowi” taki pojedynek się należy. – Ucieszyłem się bardzo, gdy dowiedziałem się, że do tej walki dojdzie. Wiem, że swoją postawą na ringach KSW w 2011 roku zasłużyłem na ten pojedynek. Będzie to dla mnie kolejny krok do przodu w mojej karierze – wyznaje mieszkający na co dzień w Radzionkowie zawodnik.

Konfrontacja Sowiński kontra Puhakka zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Obaj zawodnicy w przeszłości już mierzyli się ze sobą. W czerwcu 2010 roku skrzyżowali oni rękawice na gali Fight Festival. Wtedy minimalnie lepszy okazał się Fin, który po trzech bardzo interesujących rundach pokonał Polaka na punkty. – Walczyłem już z Niko, wiem na co go stać i tym razem to ja wyjdę zwycięsko z tego pojedynku – zapowiada Sowiński.

 WSTECZ  • Kamil Stoch dla którego WILK SPORT TEAM opracowuje trening siły mięśniowej zdobywa złoto Olimpijskie!!!
  • WILK SPORT TEAM wspólnie z Kadrą Włoską Skoki Narciarskie
  • Medal dla Polskiej Drużyny Skoków Narciarski z udziałem WILK SPORT TEAM
  • Efektowny nokaut Tybury na gali UFC Fight Night 92 w Salt Lake City