AKTUALNOŚCI
Wygrana Radomskiego i Teodorczuka dla których WILK SPORT TEAM planuje przygotowanie motoryczne - MMA

Robert Radomski (MMA 11-2) zwyciężył po wyrównanym trzyrundowym pojedynku Arkadiusza Żabę (MMA 7-3) w walce wieczoru drugiej Gali MMA w Kazimierzy Wielkiej. Pojedynek przez większą część piętnastu minut toczył się w klinczu, gdzie zawodnicy naprzemiennie dociskali rywala do narożnika i kopali po udach. W pierwszej odsłonie Radomskiemu udało się zdobyć obalenie, ale pod koniec rundy Żaba trafił go mocną serią ciosów pod linami. W drugich pięciu minutach zawodnik Silesian Cage Club zapewnił sobie prowadzenie w pojedynku obaleniem prosto do dosiadu, dodatkowo jego bytomski przeciwnik stracił jeden punkt za niedozwolone kopnięcie w parterze. W ostatniej rundzie Żabie udało się wymęczyć klinczami podopiecznego Tomasza Brondera, ale zabrakło mu czasu na przechylenia szali zwycięstwa w tym pojedynku na swoją korzyść.

Zdecydowanie najlepszą walką wieczoru było starcie Mateusza Teodorczuka (MMA 9-2) z Adrianem Zielińskim (MMA 8-3). Zawodnik z Katowic od pierwszych minut dynamicznie boksował, podczas gdy Olsztynianin odgryzał mu sie mocnymi kopnięciami na uda. Ważna dla losów starcia była kara dla podopiecznego Szymona Bońkowskiego za kilkukrotne łapanie lin. Mimo faulów Teodorczuk i tak potrafił przenieść walkę na ziemię w pierwszych pięciu minutach. Po kolejnych wyrównanych wymianach w drugiej rundzie, Teodorczuk był bliski zwycięstwa zapinając rywalowi ciasną kimurę. Zieliński, mimo, że kilka razy był bliski klepnięcia, ostatecznie kilkoma przetoczeniami uciekł z techniki. Gdy wydawało się, że nic nie odberze zwycięstwa bohaterowi miejscowej publiczności, ten wyraźnie osłabł w ostatniej odsłonie. Olsztynianin rozbijał go niskimi kopnięciami, a następnie rozciął i zranił kombinacjami bokserskimi. Losy wygranej ważyły się do ostatnich sekund, kiedy Zieliński zdobył plecy zmęczonego rywala i do końcowej syreny pracował nad duszeniem.