Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
AKTUALNOŚCI
Trening stworzony dzięki genom - WILK SPORT TEAM opracowuje system

Genodiet Completo to unikalny na rodzimym rynku pakiet konsultacji genetycznych.  Badanie DNA określa m.in. profil metaboliczny zawodnika i analizuje kluczowe dla jego organizmu mechanizmy. Przynosi cenne dane określające ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, a także wskazuje wrodzoną nietolerancję na gluten i laktozę. Na bazie informacji dotyczących chociażby indywidualnych zdolności do przetwarzania węglowodanów, tłuszczów – dbanie o zdrowie oraz opracowanie formy i intensywności służącego mu treningu przybiera inny kształt, bo wykorzystuje bardzo precyzyjne narzędzie –  wiedzę zapisaną w genach każdego z nas.

DF Medica Polska , firma która jako jedyna w naszym kraju oferuje pakiet konsultacji Genodiet Completo (warto dodać, że szefem projektu formuły Genodiet jest Giovanni Scapagnini ─ światowej sławy prof. medycyny i biochemii klinicznej, bezpośredni współpracownik prof. Roberto Gallo ─ laureata Nagrody Nobla) zdecydowała się dodać do swojego portfolio jeszcze jedną usługę medyczną ─ badanie DNA ─ FITSPORT.

Przełom w planowaniu treningu

Trening, który odwołuje się do informacji zapisanych w DNA zawodnika - to znak przyszłości

i niewątpliwie przełom w planowaniu strategii aktywności fizycznej.  Najlepsi specjaliści wiedzą, że talent sportowca to jedna strona medalu, a druga, równie ważna, należy się dogłębnej wiedzy na temat indywidualnych uwarunkowań jego organizmu. Właśnie ona wspiera rozwój przyszłych mistrzów, pomaga wpajać dobre nawyki i podpowiada, jak osiągać najlepsze wyniki. FITSPORT to badanie które ma ocenić zarówno predyspozycje genetyczne do poszczególnych dyscyplin sportowych, a potem dać wytyczne, jak pokierować osobistym potencjałem, nie zaprzepaścić go, tylko umiejętnie wykorzystywać atuty i chronić się przed ewentualnymi zagrożeniami. Świadomie odczytywać potrzeby ciała i wpływać na jego formę.

 

Dr Michał Wilk został zaproszony przez DF Medica do grona specjalistów, praktyków oceniających pakiet Genodiet Completo oraz FITSPORT. Jego konsultacja ekspercka, indywidualne obserwacje dotyczące uzyskanych wyników badań mają istotny wkład w kształtowanie procesu współpracy           z kadrami trenerskimi i medycznymi wielu placówek szkolących zawodników polskich m.in.         WILK SPORT TEAM.

" Byłem jednym z pierwszych Polaków, którzy poddali się badaniu Genodiet Completo. Dzięki analizie DNA „poznałem” dużo lepiej swój organizm. Wiem, czego on nie akceptuje, a co jest mu niezbędne, by utrzymać optymalną masę ciała, przede wszystkim zdrowie. Dzięki temu zmieniłem osobisty program żywieniowy i przełożyłem zdobyte informacje na styl budowania podstawowych wytycznych treningu. Co zyskałem? Większą zdolność do regeneracji. Trafiłem na idealny rodzaj paliwa, które pozwala mi ćwiczyć częściej i podkreślam to ze szczególnym naciskiem – intensywniej. Dla formy sportowca ma to niebywałe znaczenie.

FITSPORT był kolejnym badaniem genetycznym, które mogłem przetestować na sobie oraz współpracujących ze mną sportowcach. Jesteśmy teraz na etapie wdrażania wytycznych po uzyskanych analizach. Jeśli moje obserwacje potwierdzą się, a już widzę znaczące postępy u swoich podopiecznych,  to z pełną odpowiedzialnością  uznam FITSPORT za badanie obowiązujące każdego zawodnika rzetelnie myślącego o formie i przyszłych wynikach. Podstawę planowania treningów           i barometr predyspozycji dzieci, młodzieży do określonego rodzaju aktywności fizycznej. Dzięki niemu będziemy odkrywali TALENTY SPORTOWE.”

Dr Michał Wilk

 WSTECZ  • Kamil Stoch dla którego WILK SPORT TEAM opracowuje trening siły mięśniowej zdobywa złoto Olimpijskie!!!
  • WILK SPORT TEAM wspólnie z Kadrą Włoską Skoki Narciarskie
  • Medal dla Polskiej Drużyny Skoków Narciarski z udziałem WILK SPORT TEAM
  • Efektowny nokaut Tybury na gali UFC Fight Night 92 w Salt Lake City